Květen 2015

Natálka

8. května 2015 v 13:54 | Natálie |  Deníček
Včera jsem si prohlížela fotoalbum a napadlo mne napsat o mé nepříliš příjemné vzpomínce na nižší gymnázium.
Už od malička jsem se snažila být na všechny milá, přívětivá a především nestranná, takže se mnou všichni dobře vycházeli. V šesti letech mě rodiče přihlásili do ZUŠ a ze své vlastní zkušenosti zvolili hru na klavír. Prvních šest let byla také povinná docházka na hudební nauku, kterou vyučovala mně osobně nepříliš sympatická učitelka. Byla jsem zvyklá, že se mnou dospělí jednali přítelsky a s respektem. Od první třídy mi začala učitelka v ZUŠ říkat Natálie a já z toho byla pochopitelně nešťastná.
Nyní jsem se setkala s opačným problémem. Vždy mne bavila angličtina a obecně cizí jazyky. Na gymnáziu jsem se během dvou týdnů projevilo, kdo v jakých předmětech vynikal. Já jsem se rychle stala oblíbenkyní mé profesorky na angličtinu. Nejprve se k nám chovala velmi vstřícně, ale po několika měsících jsem se začala nudit (jelikož byla látka lehká) a profesorka se rázem změnila. Bylo pondělí a já slavila své dvanácté narozeniny. V angličtině jsme psali test a moje kamarádka profesorku upozornila, že mám narozeniny. Popřála mi a oslovila mne Natálko. A zůstalo jí to po celé čtyři roky. Neprve to pro mě bylo příjemné, ale po roce jsem toto oslovení neslyšela ráda. Navíc takto oslovovala i jinou spolužačku (Katku), které to také nebylo příjemné a společně jsme na hodinách ostudou mohly propadnout do země.
Nyní mou skupinu vyučuje jiná profesorka, přívětivá a s radostí z práce (to možná právě bývalé angličtinářce chybělo).

Dovětek: Doufám, že se Vám článek líbil. Pokud budete chtít sdílet sví názory k tomuto článku, napište mi do komentářů nebo vyplňte anketu.
Vycházíte dobře s učiteli?
Změnili jste někdy kvůli problému s (třídním) učitelem školu?