Hrůza z vysvědčení

29. ledna 2015 v 14:32 | Natálie |  Deníček
Ahoj všichni, jelikož je dnes 29. února a ve většině škol se v nejbližší době rozdalo (či rozdává) vysvědčení, ráda bych k tomuto tématu napsala článek.

Spravedlivě a s čistým svědomím
Tento bod je asi pro všechny učitele nejlepším řešením (pokud nejsou ovlivnění někým jiným). Já, jako průměrný matikář, jsem tza toto pololetí dostala dvojku. Čistou s hezkým průměrem. Zbývající známky byly na výbornou. S vysvědčením jsem spokojená a alespoň se mám v čem zlepšovat. Profesoři ostatně dávají rádi hezké známky (až na výjimky).

Lepší dát jedničku, než si rozkmotřit rodiče dětí
Moje spolužačka měla letos průměr 1,8. V hodině zeměpisu dostala hysterický záchvat kvůli jedné slepé mapě. Dobře, mohlo jí to mrzet, ale nemusela kvůli tomu přesvědčovat profesora o změně známky. Profesor (velmi mírný a hodný) jí vyhověl. Vždycky se nás ptá, jestlibychom zkočili z mostu, kdyby nám to někdo nakázal. Sám to ale dělá.

Vím, že nejsi chytrá, ale snažíš se
To mi naštěstí ještě žádný učitel neřekl, ale moje kamarádka (fyzikálně na velmi nízké úrovni) je nyní ráda za čtyřku. Mohlo být hůř, kdyby jí profesorka dala čtyřku. Hrozil by jí pohovor s ředitelem a opakovací zkoušky. Přijde mi to ale hezké. Měla sice pekelně bídný průměr, ale jsme přece lidé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama